HER GÜN KEYİF, RAHAT ve GÜVENLE DEĞİŞİYORUM.

“Ben değişemem “Hatta kimse değişemez” inancınızın değiştirilmesini ister misiniz? Bunun yerine “ben keyif, rahat ve güvenle değişirim,herkesin değişmesine izin veririm. Bu benim için mümkün ve güvenlidir.” inancının ve hislerinin yerleştirilmesini isterseniz yorum kısmına evet yazmanız yeterlidir.

Değişim kötü bir şey değildir. Olması gereken bir şeydir. Değiştikçe gelişir insan. Aslında kişinin egosu değişmek istemez,korkar. Ego güvenli alanda kalmak ister. Bu güvenli alan bazen kişi için olumsuz durumlardır,olumsuz düşüncelerin yarattığı kişilik yapısı bile olabilir. Bu yüzden kişinin değişmesi şarttır.

Örneğin “ben asabiyim” diyen biri,yaşadıkları yüzünden asabi biri olmuş olabilir, sevgi görmediği için hayata karşı öfke duyabilir. Kendisinin öfkeli biri olduğuna inanır.

Bundan sonra da ben hayatta değişmem, benim yapım bu ben öfkeli,asabi,agresif biriyim,bu benim kişilik özelliğim,değişirsem kişiliğimden ödün vermiş olurum diye düşünmesi normaldir. Burada ego kişinin “öfkeli olması” halinde beslenecektir.

Burada kişi kendini ne kadar geliştirirse geliştirsin, kendini değiştirmezse, ömür boyu öfkeli durumları, olayları ve kişileri kendine çekecektir. Kendisi de bu öfke durumundan zaman zaman duygusal çöküntüler yada hastalıklar yaşayabilir.

Yeşim Kuzu
THInK® Master Certified

 

Published by

Yeşim Kuzu

Başarılı bir okul hayatından sonra iş hayatında da başarılı olmayı kendime görev edinmiştim ki bu süreçte zaman zaman başarısızlıklar yaşayıp hayal kırıklığına uğrayıncaya kadar. Başarının benim görevim olmadığını anlayana kadar. Ben de hayatımdaki negatif kayıtları değiştirmeye karar verdim. Böylelikle kişisel değişim serüvenim başladı.