ÜÇ AYLIK BEBEĞİM HİÇ UYUMUYORDU!

Bütün doktorlara gittim, yapılabilecek herşeyi denedim. En son çare Yeşim Hanım’la görüşmeye karar verdim. Aslında hiç bir değişiklik olacağına inanmayarak aramıştım kendisini.
Üç aylık bebeğim gece gündüz hiç durmadan ağlıyordu. Gündüz en uzun kırkbeş dakika uyuyordu, geceleri ise uyku nedir bilmiyordum. Uyuması için saatlerce ayaklarımda sallıyordum. Hiç bir şey fayda etmiyordu.

Kendimi çok yorgun, bitkin ve depresif hissediyordum. İki üç gün içinde kurban bayramı vardı ve benim evde bir sürü işim birikmişti. Kızımın yanından da ayrılamıyordum. Neyse bayram arefesinde Yeşim Hanım’la telefondan bir terapi yaptık. Kızımın da yanımda olmasını istemişti. Zaten uyumuyordu onunla birlikte telefonda çalışmayı yaptık.
Üç gün içinde kızınız rahatlıkla uyur demişti bana. Şaka gibi geliyordu ama dediği olmuştu. Üç gün sonra kızım kendiliğinden uyumaya başladı . Artık geceleri rahat uyuyor. Gündüz de yatağına bırakıyorum, hiç ağlamadan uykuya dalıyor.
Ben de rahatladım, bebeğim de.
Allah’a teşekkür ediyorum. Yeşim Hanım’ın vesilesiyle kızım ve ben artık rahat ve deliksiz uyuyoruz.

Ayşe Çoban
Ev Hanımı

Published by

Yeşim Kuzu

Başarılı bir okul hayatından sonra iş hayatında da başarılı olmayı kendime görev edinmiştim ki bu süreçte zaman zaman başarısızlıklar yaşayıp hayal kırıklığına uğrayıncaya kadar. Başarının benim görevim olmadığını anlayana kadar. Ben de hayatımdaki negatif kayıtları değiştirmeye karar verdim. Böylelikle kişisel değişim serüvenim başladı.