SİGARAYI ON ADET AZALTTIM!

Aslında farklı konularda theta çalışmalarımızdan sonra Yeşim Hanım’la sigarayla ilgili de bir seans yapmak istedim. Bir saatlik süren seansımızda arka arkaya üç dört adet sigara içmiştim. Bu duruma birlikte gülmüştük. Hatta hiç bir değişiklik olmayacağına emindim ben.

Ne yazık ki yanılmışım,hatta iyiki de yanılmışım. Bu çalışmadan sonra ilk farkettiğim şu oldu; tiryakiler bilirler, her zaman zulada bir paket sigara olmalıdır 🙂 Ben o akşam işten eve gelirken sigara almayı unutmuşum. Normalde hemen kapıcıyı arar bir şekilde sipariş verir aldırtırdım. Hiç olmadı kendim gider alırdım. Ama ne sipariş verdim ne de sigara almaya gittim.
Ertesi gün kalktım, kahvaltımı yaptım öğlene kadar da hiç sigara içmediğimi farkettim ki o gün pazar günüydü, tatil günümdü.
O günden sonra sigarayı bir anda on adet azalttım hem de ilk seansta. İnşallah tamamen bırakırım. Ama amacım bırakmak değil şimdilik, azaltmak 🙂

M.Üçer
Özel Üniversitede Öğretim Görevlisi

Published by

Yeşim Kuzu

Başarılı bir okul hayatından sonra iş hayatında da başarılı olmayı kendime görev edinmiştim ki bu süreçte zaman zaman başarısızlıklar yaşayıp hayal kırıklığına uğrayıncaya kadar. Başarının benim görevim olmadığını anlayana kadar. Ben de hayatımdaki negatif kayıtları değiştirmeye karar verdim. Böylelikle kişisel değişim serüvenim başladı.