ANNEMDEN AYRILMAK BENİ ANKSİYETE YAPTI

Ankara’da bakanlıkta işe başladım ve avukat olarak atanmıştım. Kurum içi eğitime tabi tutuldum. Aslen İzmir’li olduğum için yeni bir ev tuttuk ve ben yeni hayatıma başladım. Birçok kişinin istediği bölüme atanmıştım fakat içim çok huzursuzdu. Sürekli ağlama hissi içerisindeydim. Doktora gittim ve teşhis olarak “kaygı ve endişe bozukluğu” olduğunu ve anksiyete olabileceğimi söyledi.

Annem de İzmir’de çalışıyordu ve benimle Ankara’ya gelmesi imkansızdı. Ben yirmialtı yaşındayım aslında annemsiz de bir hayat kurabilirim diyordum ama bu çok zordu.

Neyse ki annemin bir arkadaşı Yeşim Hanım’la çalışmış ve bundan anneme bahsetmişti. Bende ne olduğunu bilmediğim bu terapiyi denemek istedim. Telefonla iki seans yaptık.

O günden sonra ağlamalarım bitti ve hayata yeniden başlamış gibi oldum. Annem olmadan da yaşamayabilme hissini öğrendim. Hayatla illgili olan negatif inançlarım değişti. “Hayatım kaygı ve endişelerle doluyken, şimdi yaşama sevinci ve huzurla dolu. Anneme bağımlıyken, anneme bağlı oldum. Annemsiz yaşayamam derken, şimdi hayatımı güvenle yaşıyorum.

İyi ki  theta diye bir şey duymuş annem 🙂

Duygu Duranlar
Avukat

Published by

Yeşim Kuzu

Başarılı bir okul hayatından sonra iş hayatında da başarılı olmayı kendime görev edinmiştim ki bu süreçte zaman zaman başarısızlıklar yaşayıp hayal kırıklığına uğrayıncaya kadar. Başarının benim görevim olmadığını anlayana kadar. Ben de hayatımdaki negatif kayıtları değiştirmeye karar verdim. Böylelikle kişisel değişim serüvenim başladı.