11 yaşındaki oğlum artık kendine güveniyor..

Benim onbir yaşında bir oğlum, dokuz yaşlarında da “bir kız bir erkek” ikizlerim var. Babaları çalıştığı için çok geç eve gelir ve sürekli çocuklarla ben ilgilenirim. Ama eşim de evde olduğunda hep küçük oğlumla daha çok ilgilenir ve ona  “aslanım sen yaparsın” der her konuda, büyük oğluma da “senden hiçbir şey olmaz” der.

Bu durum büyük oğlumun içine kapanmasına sebep oldu. Babasından ilgi görmemesi onun kendine olan güvenini etkiledi. Eşime ne kadar söylesem de beni bu konuda dinlemiyordu. Bir gün komşuma bu konudan bahsettim ve o da bana Yeşim’le görüşmemin çok iyi olacağını söyledi.

Thetahealingin ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yoktu, ama oğluma iyi geleceğini düşünerek Yeşim Hanım’la görüştüm. Kendisi oğlumla çalıştı, oğlumu ikna etmek için okuldan gönderdiklerini söylemiştim. Oğlum istemeyerek de olsa kabul etti. Birkaç gün sonra; eşim büyük oğluma saz çalarken övgüler yağdırdı, sonra sarıldı ve öptü, oğlumun da çok hoşuna gitti ve bana da sarıldı. Çok sevgisini belli eden bir çocuk da değildi. Bir gün bana dedi ki “Anne, bize okuldan gönderdikleri abla vardı ya, ben onunla görüştükten sonra kendimi daha iyi hissetmeye başladım.”

Bu durum beni çok sevindiriyor ve eşim de artık büyük oğlumla daha çok ilgileniyor. Oğlum insanlarla konuşmaktan kaçmıyor ve kendine güveniyor.

Pınar B. 
Ev Hanımı

Published by

Yeşim Kuzu

Başarılı bir okul hayatından sonra iş hayatında da başarılı olmayı kendime görev edinmiştim ki bu süreçte zaman zaman başarısızlıklar yaşayıp hayal kırıklığına uğrayıncaya kadar. Başarının benim görevim olmadığını anlayana kadar. Ben de hayatımdaki negatif kayıtları değiştirmeye karar verdim. Böylelikle kişisel değişim serüvenim başladı.