Theta terapisinden sonra nişanlımdan ayrıldım!

Üç yıldır birlikte olduğum ve çok iyi anlaştığımızı düşündüğüm sevgilimle nişanlandım. Ama nişanlanır nişanlanmaz ilişkimize sürekli bir belirsizlik ve gerilim hakim olmaya başladı. Dört buçuk ay nişanlı kaldık ve giderek birbirimizden koptuğumuz bir süreç oldu. Ben bir şeyleri toparlamaya çalıştıkça daha çok dibe vurduk.

Artık kendimden ve ilişkimden ümidimi kestiğim bir anda tesadüfen Yeşim Hanıma ulaştım. Durum çözümlemesinin ardından 2 seans uyguladık. Aylardır uyumayan ben o gece huzurla uyudum. On gün içinde nasıl olduğunu anlamadığım bir hızla asla cevaplanmayan sorularım cevaplandı. Herkes eteğindeki taşları döktü ve şunu öğrendim ki asla yapılmayacak bir evlilik için çok sevdim dediğim adam beni oyalıyormuş. Çünkü evlilikle ilgili sorumlulukları alabilecek gücü yokmuş. Bunu “erkek” olduğunu zannettiği için benimle paylaşamıyormuş.

Evlensek bile muhtemelen bir kaç ay sonra boşanma noktasına gelecekmişiz. Tabi bütün bunları mesaj atarak bildirdi. Bende kendi kendime evlilik hayali kurmuşum. Gerçek bir travmaydı benim açımdan.

Terapinin bende yarattığı en güzel etki o kadar ağır olay yaşamış olmama rağmen bende iz bırakmaması oldu. Kendimle yüzleşmeme fayda sağladı. İyi ki seni tanıdım ve iyi ki hayatıma dokundun.Sevgiler.

M.ONAT

Published by

Yeşim Kuzu

Başarılı bir okul hayatından sonra iş hayatında da başarılı olmayı kendime görev edinmiştim ki bu süreçte zaman zaman başarısızlıklar yaşayıp hayal kırıklığına uğrayıncaya kadar. Başarının benim görevim olmadığını anlayana kadar. Ben de hayatımdaki negatif kayıtları değiştirmeye karar verdim. Böylelikle kişisel değişim serüvenim başladı.