Daha iyi bir hayat için Thetahealing ile tanışın.

Thetahealing® terapilerini hayatınızın her anında uygulayabilirsiniz. Nefes alıp vermek gibi. Kalbinizin atması gibi. Durmadan, yorulmadan, sıkılmadan sizinle yaşaması gerekir.

Bilinçaltımıza işlenen kodlar yüzünden sadece zor duruma düştüğümüz zaman çözüm arayışına gireriz. İyi olan durumumuzu daha da iyileştirmek için bunu pek yapmayız çünkü bize öğretilmiş “iyi durum” DERDİMİZİN OLMADIĞI durumdur.

Buna örnek olarak şu sözleri verebiliriz (kollektif bilinçaltı):

“Buldun da bunuyorsun.”
“Bunu bulduğuna şükret.”
“Bunu bulamayan var.”
“Elindekiyle yetinmelisin.”
“Azla yetinmek gerekir.”
“Azıcık aşım, dertsiz başım.”
“Azdan az, çoktan çok gider.”
“Azla yaşamak bir fazilettir.”

Daha iyisini istemek DOYUMSUZLUK değildir. Her an, her istediğinize ulaşabiliyor olmak idealdir. Bazı kişiler bu düşünceyi HEDONİZM olarak adlandırabilir. Şunu unutmayalım ki felsefi bir akım olarak aydınlanmadan sonra Hedonizm etkisini yitirmiştir.

İnsanlar bildikleri kadarını hayal edebilir. İyileşmeyi bilmeden iyileştiremeyiz, bereketi bilmeden zenginleştiremeyiz, sevgiyi bilmeden sevindiremeyiz gibi inançlar bizi etkiler. Demek ki sağlıklı insanları da hayatımıza çekip, nasıl ki hasta birini anlamaya çalışıyoruz ve çare olmak istiyoruz; aynı şekilde sağlıklı insanları da hissedip, anlayıp iyileşmenin ne demek olduğunu bilmeliyiz.

Bir gününüzü KÖTÜ DURUMLARI düzeltmeye değil, iyi durumları DAHA İYİ hale getirmeye kullanın. Gençlerle, çocuklarla birlikte olun. Onların yaydığı taze ve dinamik enerjileri hissedin. Ne kadar çok iyi enerji hissederseniz o kadar çok kötü enerjiyi bilir ve uzaklaştırırısınız.

Bazı günler sağlıklı, mutlu, huzurlu birileriyle birlikte olun. O kişinin sağlıklı olma durumunu hissedin. Cildinin parlaklığını, ideal kilosunu, sağlıklı dişlerini, dinamik kaslarını görün, bilin ve bu duyguyu hissedin. Mutluluğunun nedenlerini öğrenin, bilin ve bu duyguyu hissedin. Huzurunun kaynağını öğrenin, bilin ve bu duyguyu hissedin. Bereketinin kaynağını öğrenin, bilin ve bu duyguyu hissedin.

“Azla Yetinmek” deyimini yanlış kullanıyoruz. Bu konudaki en iyi sözü Romalı düşünür Marcus Tullius Cicero söylemiştir. OMNIA MECUM PORTO (Bütün her şeyi yanımda taşıyorum.)

Bu söze hitaben de şöyle denir:
“Kendisiyle yetinen Romalı sağlıklıdır, dinçtir, vazifeşinastır.”
Yani AZdan kasıt BENdir. Ben de bildiğim kadarım.

Ne kadar bilirseniz o kadarsınız. Çok bilirseniz çok, az bilirseniz azsınız. “Çok”u biliyorsanız niye “az”ı alasınız ki? ÇOK ve AZ kavramı duygu durumunuzun sizi pozisyonladığı konuma göre de değişir.

Her an, her istediğinizi elde edebildiğiniz bir yaşamınızın olması dileğimle.

Yeşim Kuzu
THInK® Master Certified

Published by

Yeşim Kuzu

Başarılı bir okul hayatından sonra iş hayatında da başarılı olmayı kendime görev edinmiştim ki bu süreçte zaman zaman başarısızlıklar yaşayıp hayal kırıklığına uğrayıncaya kadar. Başarının benim görevim olmadığını anlayana kadar. Ben de hayatımdaki negatif kayıtları değiştirmeye karar verdim. Böylelikle kişisel değişim serüvenim başladı.